Struktura organizacyjna

Miejską Bibliotekę Publiczną tworzą: Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 1.

Dyrektor

zarządza całą biblioteką, szuka sponsorów, organizuje pracę, pełni rolę administratora.
Dyrektor: mgr Alina Woźniak

Wypożyczalnia dla Dorosłych

obsługuje czytelników w wieku powyżej 15 lat. Czytelnikiem Biblioteki może zostać każdy mieszkaniec Wągrowca i okolic, po okazaniu dowodu tożsamości i zapoznaniu się z regulaminem Wypożyczalni. Jednorazowo może wypożyczyć 5 woluminów na okres 30 dni.

pdfRegulamin wypożyczalni111.83 KB

Czytelnia dla Dorosłych

prowadzi wypożyczenia międzybiblioteczne, sprowadzając na życzenie czytelników książki, których nie ma w zbiorach Biblioteki. Udostępnia na miejscu:

  • encyklopedie, słowniki: językowe, znaczeniowe, biograficzne, kompedia i monografie ze wszystkich dziedzin wiedzy, atlasy przewodniki turystyczne, albumy
  • bibliografie, księgozbiór z zakresu nauki o książce, bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa
  • zbiory regionalne, na które składają się różne rodzaje dokumentów dotyczących Wągrowca, powiatu Wągrowieckiego i Wielkopolski.
  • czasopisma bieżące i niektóre z lat ubiegłych.

Najnowsze egzemplarze czasopism są wyłożone na półkach i czytelnik ma do nich wolny dostęp. W czytelni organizowane są lekcje biblioteczne i multimedialne dla gimnazjów i uczniów szkół średnich, prelekcje, pogadanki i konkursy, a także wystawy książek.

pdfRegulamin czytelni107.41 KB

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

obsługuje dzieci i młodzież w wieku do 15 lat. Współpracuje ze szkołami i przedszkolami prowadząc lekcje biblioteczne, multimedialne, organizując spotkania z pisarzami, konkursy literackie, plastyczne, turnieje wiedzy, pikniki, warsztaty, przyjmuje wycieczki do Biblioteki.

pdfRegulamin oddziału106.14 KB

Filia nr 1

zlokalizowana na Osiedlu Wschód 6, prowadzi wszechstronną pracę z czytelnikiem szczególnie dziecięcym.

pdfRegulamin czytelni107.41 KB