Taniec to zdrowie

Gościem marcowego spotkania z cyklu „Czwartki z pasjami” była pani Karolina Szafran ze studia Mileo Dance&Fitness Center w Wągrowcu. Pani Karolina jest absolwentką poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalności Rekreacja.

Od najmłodszych lat związana jest ze sportem, a kilkanaście lat trenowała sportowy taniec towarzyski osiągając sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Od trzynastu lat posiada uprawnienia Instruktora Tańca Sportowego. Jest entuzjastką aktywności fizycznej dla osób z każdej grupy wiekowej.

Na początku spotkania pani Karolina opowiadała jakie korzyści zdrowotne daje nam ruch. Pokazywała ćwiczenia, które poprawiają sprawność, wytrzymałość i elastyczność ciała. Tłumaczyła przybyłym gościom, że regularna aktywność fizyczna, w tym także taniec sprawia, że wzmocnieniu ulegają mięśnie, poprawia się także wydolność narządów wewnętrznych, a przez to utrzymujemy dłużej sprawność i lepiej nam się żyje. Pani Karolina zaprosiła wszystkich do wspólnych ćwiczeń, co wzbudziło radość i entuzjazm. Miłym akcentem tego spotkania było obdarowanie pań kwiatkiem z okazji Dnia Kobiet, a jedynego pana słodkim upominkiem. Wspólne zdjęcie zakończyło marcowe „Czwartki z pasjami”.

Fotorelacja na naszym Facebooku