Jubileuszowe dyktando

Tegoroczne 10. Wągrowieckie Dyktando 2022 zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu odbyło się 26 października.

Uczestnicy mieli do napisania tekst przygotowany i przeczytany przez przewodniczącą jury, panią Jadwigę Mianowską. W szranki o tytuł Mistrza Ortografii stanęło 23 uczestników, wśród nich byli również uczniowie wągrowieckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, I Liceum Ogólnokształcącego i m. Powstańców Wielkopolskich oraz Zespołu Szkół Nr 1. Jury w składzie: Jadwiga Mianowska – Przewodnicząca, Jolanta Kaczmarek i Wiesława Grzechowiak po skrupulatnym sprawdzeniu wszystkich prac postanowiło przyznać tytuł Mistrza Ortografii 2022 AMELII GLAPIE z I LO im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dyplomy otrzymały również szkoły, z których uczniowie wzięli udział w dyktandzie. Natomiast Mistrz Ortografii Amelia Glapa otrzymała pamiątkową szarfę, dyplom i nagrodę w postaci długopisu firmy Parker.

Z okazji jubileuszowego dyktanda uczestnicy zostali zaproszeni na okolicznościowy kawałek tortu.

Fotorelacja na naszym Facebooku.