Aktualności - Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu

Na niebieskim tle jest czerwona lokomotywa z żółtymi kołami i kominem

„Lokomotywa Pana Tuwima”

Taki tytuł miała lekcja multimedialna na którą  14 czerwca br. przyszły dwie klasy:  I B i II A ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu.

Na środku filiżanka z kawą, po jej prawej stronie od góry po łuku zostały dwa rzędy stokrotek. U dołu od lewej żółty napis: Czwartki z pasjami.

Jak za dawnych lat

Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu z cyklu ”Czwartki z pasjami” gościliśmy pana Krzysztofa Pukaczewskiego. Nasz gość od wielu lat zbiera różnego rodzaju rzeczy, które były używane w czasach PRL-u.

Na ilustracji widzimy piaszczysta plażę, na której po prawej stronie rośnie się wysoka palma.  Pod palmą  został ustawiony zielony  leżak, na którym leży otwarta książka. Po prawej stronie, u góry widnieje świecące słońce.

Zabierz książkę na wakacje

Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziło dziś kółko czytelnicze „Czytamy razem” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie prowadzone przez Panią Arletę Łosiniecką.

Na plaży w piasku leżą trzy muszelki : żółta największa, pomarańczowa i różowa najmniejsza. Poniżej napis Zakończenie XVIII Roku Czytelniczego.

Ostatnia wizyta

Na ostatnią wizytę 12 czerwca br. do naszej biblioteki przyszły dwie grupy : „Zajączki” z Przedszkola nr 6 im. Czerwonego Kapturka i „Nutki” z Przedszkola Niepublicznego „Do Re Mi”.

Obrazek przedstawia rząd różnokolorowych książek ustawionych jeden za drugą na żółtym tle, nad książkami znajduje się napis książki dla każdego.

Bookcrossing, czyli wymień się książką

13 czerwca naszą bibliotekę odwiedził Pan Bartosz Piotrowski wychowawca z Bursy Szkolnej nr 1 w Wągrowcu wraz z podopiecznymi Anetą Mielke oraz Vanessą Mamet.

Na plaży w piasku leżą trzy muszelki : żółta największa, pomarańczowa i różowa najmniejsza. Poniżej napis Zakończenie XVIII Roku Czytelniczego.

Wspomnień czar

Na ostatnie spotkanie podsumowujące XVIII Rok Czytelniczy  11czerwca br. przyszły do naszej biblioteki grupy: „Gwiazdeczki” i „Rybki” z Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej oraz „Liski” i „Pszczółki” z Przedszkola nr 6 im. Czerwonego Kapturka.

Nowości w katalogu

Miejska Biblioteka Publiczna
w Wągrowcu

  • 62-100 Wągrowiec
    ul. Średnia 18
  • tel: 67 26 20 068
  • tel: 725 255 955
  • mbp@mbp.wagrowiec.eu

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 08:00 - 17:00
sobota - 09:00 - 13:00

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 67 26 20 068
e-mail: mbp@mbp.wagrowiec.eu

Zamknij menu
Wróć na początek strony